Rajd Oświęcimski

Rajd oświęcimski to tradycja. W 2014 roku był organizowany pierwszy rajd oświęcimski i stał się on IV etapem rajdowych mistrzostw Europy.

Cała impreza ma swój początek na oświęcimskim rynku. Atmosfera zawsze jest bardzo rodzinna i przypomina miłe spotkanie ze znajomymi lub letni piknik na dworze. Organizatorzy pamiętają nie tylko o dorosłych, ale także o dzieciach. Są organizowane dla nich rożnego rodzaju konkursy. Dodatkową atrakcją jest fakt, że wszędzie postawione są różnego rodzaju samochody. Wszystko odbywa się tam swobodnie na tyle, że czasem nie czuje się tego, że jest się na pikniku samochodowym.

Pośród samochodów, które można było tam zobaczyć znajdował się Ford Escort z lat 80, a także Fiat 126p. Widać, że każdy z tych samochodów jest zadbany, a ich właściciele wkładają duże serca w to, by jak najlepiej pojechać w rajdzie. Na rynku można było zobaczyć także inne niesamowite modele. Swoją uwagę przyciągały dwa egzemplarze Porsche 911. Dzisiaj te samochody są właściwie niespotykane, więc piknik jest idealnym miejsce, gdzie mamy możliwość by je zobaczyć. Oprócz starych samochodów, część właścicieli zdecydowała się na pokazanie nowych modeli samochodów. Do najpopularniejszych na rajdzie marek należał Citroen, Opel, Renault, a tak Ford. Modele te także należały do unikatowych i każdy fan motoryzacji na pewno ucieszy się ich widokiem. Warto nadmienić fakt, że wielu fanów motoryzacji niekoniecznie potrafi docenić nowe samochody sportowe. Zdania w tej kwestii są podzielone, część osób uważa, że są one brzydkie i nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego, a druga część z kolei podziwia je znacznie bardziej niż starsze modele.

Największym hitem tej imprezy okazało się jednak Ferrari 360. Jest to najbardziej rozpoznawalny samochód na rejestracji KOS. Nie brał on jednak udziały w samym rajdzie i każdy uczestnik pikniku mógł go tylko podziwiać z pewnej odległości.

Rajd Oświęcimski to także świetne miejsce dla motocyklistów. Co roku można zobaczyć unikatowe egzemplarze motocykli, które robią wrażenie także na ignorantach motoryzacji.

Duże wrażenie zrobiła wtedy także odsłona tuningowej wersji Porsche Panamera i Godge Challenger. Nie można było się nimi przejechać, jednak istniała możliwość by usłyszeć dźwięk silnika oraz sprawdzić jak wyglądają one w środku. Zdaniem wielu osób właśnie dźwięk Dodge sprawił, że impreza nabrała charakteru. Samochód ten ma 600 koni mechanicznych. Oczywistością jest, że jest to samochód przeznaczony tylko dla osób, które mają bardzo duże doświadczenie za kółkiem, najlepiej na torze. Tuningowanie Challengera było widoczne, jednak samochód zachował swój charakter oraz odpowiedni klimat.

Raj oświęcimski to idealne miejsce na rodzinny wypad z dziećmi. Liczne konkursy, które są tam organizowane sprawiają, że dzieciaki zupełnie się nie nudzą i wciąż dostarczana jest im rozrywka. Jest to także szansa na zobaczenie unikatowych modeli samochodów. Miejsce to jest także dla fanów motoryzacji i dostarcza odpowiedniej adrenaliny.