Rajd w Oświęcimiu

Rajdowe Mistrzostwa Śląska to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkim fanów motoryzacji imprez, która organizowana jest regularnie od kilkunastu lat. W tym roku także się one odbędą, a nietypowym akcentem, będzie fakt, iż Czwarta Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska pierwszy raz będzie miała swoje miejsce w Oświęcimiu. Lista zgłoszeń uczestników nadal jest otwarta.

Sale konferencyjne Kielce
http://www.aronkielce.com.pl
Aron – firma szkoleniowo-doradcza.
Hurtowa sprzedaż paliw, kursy ADR i CPC.

Rajd po torze to duże wyzwanie i ekstremalny sport, podnoszący znacznie poziom adrenaliny nie tylko rajdowcom, a także widzom. Sale konferencyjne Kielce. Długość rajdu wyniesie niespełna 200 km, z czego 40 km stanowić będą odcinki specjalne. Rajd wystartuje spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu, meta z kolei będzie miała swoje miejsce na oświęcimskim Rynku.

Impreza to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe, ale także duża, miejska impreza o rodzinnym charakterze, gdzie spędzić można miłe popołudnie. Organizowane są tam liczne konkursy i zabawy, w których udział mogą wziąć zarówno dzieci jak i dorośli.

Samochody, którymi nadjeżdżają uczestnicy mogą naprawdę zadziwić. Są to nierzadko klasyki motoryzacji, na przykład polska duma – fiat 126 p czy takie perełki jak Ford Escort z lat 80, Porsche 911. Zabraknąć na takim wyścigu nie może również współczesnych samochodów, których piękno może podziwiać każdy, kto zjawi się na imprezie. Pomimo lat starszych samochodów, biorących udział w wyścigi – muszą one spełniać określone normy i być odpowiednio przygotowane do wyścigi, tak samo jak ich kierowcy. Dopuszczane są jedynie samochody, posiadające licencję FIA/PZM oraz samochody klasy Open. Wszystkie pojazdy muszą posiadać wyposażenie zgodne z regulaminem mistrzostw. Związane jest to z bardzo dużym ryzykiem tego ekstremalnego sportu jakim są wyścigi rajdowe.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska organizowane są przez automobilkluby zrzeszone w Polskim Związku Motorowym. Rundy składają się z jednodniowych rajdów o łącznej długości odcinków specjalnych od 20 do 50 km. Zgłosić się do wyścigu może każdy kierowca, który posiada licencję RN. Jest to specjalna, rajdowa licencja I stopnia oraz piloci posiadający licencję R, RN, lub R-codriver. Kierowcy z licencją R, czyli z licencją rajdową drugiego stopnia mają możliwość startować w wyścigu tylko w klasie o nazwie “Gość”.

W Polsce najsłynniejszym rajdem jest Rajd Monte Carlo, a zaraz po nim Rajd Polski. Są to prestiżowe i największe tego typu imprezy w Polsce.