Robert Kubica

Roberta Kubicę znają nawet osoby, które nie mają zielonego pojęcia o formule 1.  Ma on zarówno swoich fanów, jak i hejterów na całym świecie. Ale to normalna sprawa, ponieważ osiągnął sukces i stał się sławny właśnie za pomocą swoich osiągnięć. Robert Kubica to polski kierowca wyścigowy i rajdowy. Urodził się 7 grudnia 1984 roku.  Co ciekawe w swoim życiu przeżył tyle przygód, że mógłby obdarować nimi także inny kierowców. Od kiedy pojawił się na Polskiej scenie osiągał mniejsze lub większe sukcesy.

Kancelaria adwokacka Zbigniew Roman – adwokat rodzinny z Warszawy prowadzący sprawy karne i spadkowe, alimenty, rozwód.

W przeciągu dwóch lat w roku 1995 -1997 udało mu się zdobyć aż sześć tytułów w kartingowych mistrza w różnych kategoriach. W 2005 roku zdobył tytuł mistrza Formuły Renault 3.5. Z kolei w latach 2006 – 2010 startował w wyścigach Formuły 1 początkowo w zespole BMW Sauber, a w 2010 roku w barwach Renault. Już w pierwszym wyścigu w roli kierowcy rezerwowego pokazał, że jest to odpowiednie miejsce dla niego. Co więcej w tym samym roku zaliczył także swoje pierwsze podium w GP Włoch na torze Monza.  W 2010 roku Robert Kubica miał okazję pojedynkować się ze swoimi rywalami w bolid Renault R30. Robert Kubica jest świetnym kierowcą zarówno podczas pięknej pogody, jak i można nazwać go mistrzem podczas jazdy w deszczu. Nawet złe warunki pogodowe niezniechęcany go na torze. Kubica jednak od zawsze twierdził, że chociaż formuła 1 dostarcza mu wielu emocji to jego jednak fascynują znacznie bardziej rajdy samochodowe. Rajdy samochodowe oprócz dużej dawki adrenaliny, to także ogromne ryzyko, o czym Robert przekonał się w 2011 roku, ponieważ doprowadziło go to do wypadku podczas rajdu Ronde di Andora. To właśnie w tym wypadku Robert został ciężko ranny i walczył o własne życie.

Pomimo bardzo ciężkich obrażeń Kubica po półtorej roku wrócił na tor. W międzyczasie przeszedł bardzo wiele operacji oraz ciężka rehabilitacja była wtedy nieodłącznym elementem jego życia. Pomimo ograniczonej sprawności prawej ręki podczas imprezy WRC w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana wygrał ten rajd bez większych problemów. W 2013 roku po wielu porażkach i triumfach Robert Kubica zdecydował się na wspólne starty z Maćkiem Baranem   Citroenem DS3 RRC w kilku rundach Mistrzostw Europy i przede wszystkim we wszystkich cyklach WRC2. Uczestniczyli oni wtedy w 11 rajdach, które zaliczały się do obu cykli i aż w 5 z nich zajęli pierwsze miejsca. W efekcie końcowym jako pierwsza polska drużyna zdobyli tytuł Rajdowych Mistrzów świata w tej dyscyplinie.

Kubica jest niesamowitym kierowcą, który pomimo ograniczeń jakie jego ciało ma po wypadku, wciąż jest skutecznym kierowcom. Wielu krytyków zarzuca mu, że po wypadku znacznie częściej wypada z toru niż wcześniej, jednak niewielu z nich bierze pod uwagę fakt, że samochody, które prowadzi wymagają bardzo dużej precyzji i nawet mały błąd może prowadzić do poważnych konsekwencji, głównie z powodu szybkiego tempa. I pomyśleć, że Robert Kubica osiągnął tak wiele zarówno w Rajdach jak i w Formule 1, a zaczynał swoją karierę od gokarta, do którego wsiadł w wieku sześciu lat.